Ознака: војска

Вести

Војник уби 20 луѓе и рани уште 31. Полициска акција е во тек (видео)

Војник уби 20 луѓе и повреди десетици други во вооружен напад во тајландскиот град Након Рачасима. Џакрапант Тома го убил својот надреден офицер, пред да украде оружје од касарна, соопшти […]

Вести

Али Ахмети во воена униформа ја честиташе КОСОВСКАТА АРМИЈА… црни ветришта над Балканот

Еве ја интегралната порака на Али Ахмети. Па ценете сами. Колку жртви, колку соништа, колку напор, колку маченици во вековите да дојдат до овие денови на слобода, Независност, на армијата, […]

Балкан

Тахири најавува Косово во петок ќе има своја војска!

Тахири вечерва во интервју за телевизијата Клан Косова изјави дека „нема сомнежи дека војската ќе ја биде“ до крајот на неделава, затоа што во косовското Собрание ќе се изгласаат законите […]

Вести

Армијата се движи кон Париз, страв од катаклизмични последици утре

Армијата се движи кон Париз, страв од катаклизмични последици утре. Владата во Елисејските полиња стравува од можен обид за државен удар утре на протестите кога се очекува кулминација на жестокоста […]

Избор на уредникот

За оваа руска специјална единица ретко се збори, а таа е најсурова

Регрутите во руската специјална единица “Спецназ” наводно минуваат низ страшни тренинзи и потенцијално смртоносни процеси на иницијација. Британската истражувачка агенција “Белингкет” објавила дека еден од осомничените за случајот со труењето на […]

Балкан

Војската на Косово ќе се формира со согласност на малцинствата

Без исполнување на неколку услови или без согласност на претставниците на немнозинските етнички заедници, нема да има трансформација на Косовските безбедносни сили во војска на Косово, порача генералниот секретар на […]

Вести

Конфликт во американскиот врв: 200 американски генерали го доведоа Трамп на власт!

Доналд Трамп успеа во она што во САД со децении се сметаше за невозможно – да стане претседател без поддршка на Волстрит, клубот 100 најмоќни компании во САД, како и […]

Вести

Трајановски: Градскиот кризен штаб, полицијата и војската веднаш беа меѓу граѓаните

Во вечерашното Отворено студио на ТВ Нова гостува градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски.Трајановски ја опиша кобната ноќ на 6 август, кога во поплавата што го зафати скопскиот регион животот го […]