Ознака: во авион

Живот

Јатко Тодев е Македонецот кој се родил во авион и добил доживотно бесплатни билети

Австралијанецот Јатко Тодев со потекло од Македонија, добил доживотно бесплатно летање со авион од авиокомпанијата ЈАТ, затоа што во 1978 година, се родил за време на летот за Сиднеј. Јатко […]

Вести Свет

Во авион на “Етиопиан Ерлајнс“ загинаа 149 патници и 8 членови на екипажот

Во авион на компанијата “Етиопиан Ерлајнс“ кој вчера утрото се урна само шест минути по полетувањето од Адис Абеба нема преживеани. Авионот “Боинг 737“ се урна во 08:33 часот по […]