Ознака: во автобус

Македонија

Во автобусот Скопје-Гостивар се гушеле прекубројните патниците

Во автобус на релацијата од Скопје до Гостивар имало околу 20 прекубројни патници по што граѓаните се жалеле дека се гушат. На влезот на Тетово полицијата ги симнала од автобусот „Еуро […]

Македонија

Во автобус на ЈСП тешко повредена патничка

Вчера во утринските часови во СВР-Скопје било пријавено дека на булеварот “Кузман Јосифовски-Питу“ додека А.К.(51) од Скопје се качувала од задната врата во автобус на ЈСП со број 35, управуван […]