Ознака: во Белград

Балкан

Пресврт во трагедијата во Белград, во која починаа мајка и дете

Страотната трагедија која утрово ги потресе Србија и регионот, во која според првичните информации мајка и 3-годишно дете ги загубија животите барајќи спас од пожар кој избувнал во стан на […]

Црна хроника

Дивна Карлеуша ќе биде погребана на 6 март во 14:30 часот на Новите гробишта во Белград

Дивна Карлеуша, која вчера во 61-та година од животот ја изгуби битката со тешката болест со која се бореше подолг период, ќе биде погребана во среда. Радиоводителката ќе биде испратена […]

Сцена

Северина и Игор сакаат приватност, заминуваат од домот на Кеба

Популарната хрватска пејачка Северина Којиќ и нејзиниот сопруг Игор одлучија да купат имот во Белград, објави српски „Ало!“ Бидејќи тие секогаш кога остануваат во Белград, престојуваат во куќата на нивниот […]

Црна хроника

Монструмот од Звездара! Ова е осомничениот за бруталното убиство на 24-годишниот Милош

Неѓељко Ѓуровиќ од Пожаревац е уапсен само еден ден по стравичниот злочин, а во полиција го признал убиството на Милош Милеусниќ на Звездара. Во текот на сослушувањето ги шокирал сите […]

Сцена

Скандалите продолжуваат! Карлеуша и Врањеш истовремено стигнуваат во Белград!

Дали средбата ќе ги разреши сите проблеми или ќе предизвика тотален хаос, останува да видиме?! Огњен Врањеш во недела во попладневните часови ќе допатува во Србија заради работен состанок, а […]

Балкан Вести

Хан утре непланирано доаѓа во Белград

Утре во кратка и ненадејна посета на Белград доаѓа европскиот комесар за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан. Според неофицијалните информации тој ќе се сретне со српскиот претседател Александар Вучиќ, а разговорите […]

Балкан Вести

Столтенберг во Белград

НАТО силно го поддржува дијалогот Белград – Приштина, и сите напори за намалување на тензиите и решавање на проблемите, изјави генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. Тој вчера пристигна во […]