Ознака: во близина

Вести Свет

Силен земјотрес во близина на Нов Зеланд

Земјотрес со интензитет од 5,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Тихиот Океан во близина на Нов Зеланд. Како што соопшти Американскиот геолошки институт, епицентарот на земјотресот […]

Вести Македонија

Пожар и во близина на Пробиштип

Во околината на општина Пробиштип гори сува треба и ниско стеблеста шума. Градоначалникот на општината, Драган Анастасов изјави дека станува збор за поголема површина и дека во моментов не може точно […]

Вести Свет

Силни земјотреси во Иран, во близина на границата со Ирак

Земјотрес со интензитет од 5,2 степени според Рихтеровата скала денес е регистриран во западен Иран, во близина на границата со Ирак. Потресот бил на длабочина од 10 километри со епицентар […]

Живот

Во близина на Облешево кај Кочани се запали автомобил во движење  

Претпладнево на патот во близина на Облешево кај Кочани се запали автомобил во движење. На местото веќе се пристигнати противпожарни екипи кои го гаснат запалениот автомобил.

Балкан Вести

Воз удри во автобус, тројца загинати и дваесетина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во 07:33 часот кога воз кој сообраќа на линијата Ниш-Прокупље удри во автобус полн со патници и буквално го преполови. На пругата има вертикална […]

Вести Свет

Делови од тела на тројца мигранти пронајдени на пруга во Грција

Според соопштението на грчките власти денес на пруга во близина на границата со Турција биле пронајдени распарчените тела на три лица, за кои се верува дека се мигранти кои во текот […]

Балкан Вести

Спасени четворица рибари од албански брод

Траектот кој сообраќа на релација Бриндизи-Валона успеа да ги спаси четворицата рибари од албански рибарски брод кој потона во близина на островот Сазан, во водите на Јонско Море. По четири часа […]

Балкан Вести

Уапсен вооружен маж во близина на зградата на Колинда Грабар-Китаровиќ 

По добиена дојава хрватската полиција уапси вооружен маж, кој се шетал, па потоа застанал во близина на зградата во која живее хрватската претседателка Колинда Грабар- Китаровиќ. Апсењето е извршено од […]