Ознака: во Брисел

Македонија

Дорис Пак “растргната“ по твитот за молчењето во Брисел за “Рекет“

Поранешната европратеничка Дорис Пак е затрупана од реакции од македонски твитерџии по чудењето на Германката, која сега е претседателка на Асоцијацијата на жени при Европска народна партија, за молчењето во […]

Вести Свет

Барање за холандска суспензија на безвизниот режим со Албанија не е пристигната во Брисел

Иако Брисел е запознаен со гласањето на холандскиот Парламент за суспендирање на безвизниот режим за Албанија, до сега до Европската комисија такво барање не е пристигнато. За такво нешто има […]

Вести Македонија

Собранието има можност и одговорност да одлучи за НАТО, вели Шеќеринска

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во интервју за МИА вели дека Собранието ја има историската можност и историската одговорност да ја отвори вратата на Македонија за членство во […]