Ознака: во Британија

Свет

Во Виетнам уапсени осум лица поврзани со смртта на 39-те мигранти во Британија

Осум лица се уапсени во Виетнам под сомневање дека се вмешани во смртта на 39-те мигранти кои беа пронајдени замрзнати во камион ладилник во Британија. Виетнамската полиција минатиот петок, исто […]

Црна хроника

Кинези биле 38- те мажи и тинејџерот најдени мртви во камион во Британија (ВИДЕО)

Сите 39 мажи , меѓу кои и еден тинејџер се од кинеска националност , соопшти Би Би Си , повикувајќи се на извори од истрагата. Вчера во Есекс беа најдени […]