Ознака: во Загреб

Балкан

Црн ден за Загреб од почетокот на пандемијата: Короната потврдена кај 705 луѓе за еден ден

Главниот град собори уште еден рекорд. Денес има 705 нови случаи на инфекција со коронавирус во Загреб, а над 1.900 лица биле тестирани. Хрватска и вчера го собори рекордот на национално […]

Македонија

Заев немал средба со Орбан во Загреб

Одговорарајќи на новинарско прашањеп премиерот, Зоран Заев за време на Самитот на ЦЕИ во Загреб,  рече дека немал средба со унгарскиот премиер Виктор Орбан. Тој вчера присуствувал на вечерата што […]