Ознака: во земјава

Вести Македонија

Во земјава денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

По тој повод, владина делегација предводена од заменик-министерот за култура Владимир Лазовски ќе положи цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев, а цвеќе ќе положи и собраниска делегација во состав Костадин […]

Македонија

НЛБ Банка АД Скопје по третпат прогласена за најдобра банка во земјава на Europe Banking Awards

Трета година по ред НЛБ Банка АД Скопје е прогласена за најдобра банка во земјата од финансискиот магазин ЕМЕА. НЛБ Банка АД Скопје е дел од НЛБ групацијата и се вбројува […]

Вести Македонија

Наредната седмица афрички температури во земјава

Заради силното јужно и југозападно воздушно струење пред нас се денови кога атмосферата ќе биде исполнета со прашина и со песок од Сахара. Тоа ќе услови и невообичаено високи температури на […]