Ознака: во Индонезија

Вести Свет

Во поплавите во Индонезија, засега 73 загинати лица, а 60 се водат за исчезнати

Во поплавите, кои ја погодија источната индонезиска провинција Папуа, загинаа најмалку 73 лица, а 60 се водат како исчезнати. Спасувачките екипи се обидуваат да стигнат до оддалечените делови од провинцијата и стравуваат […]

Економија

Тевдовски и Ангеловска-Бежоска на Годишните средби на ММФ и Светската банка

Делегација предводена од гувернерката на Народната банка на Р. Македонија, Анита Ангеловска-Бежоска и министерот за финансии, Драган Тевдовски учествува на редовните Годишни средби на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Светската […]