Ознака: во Италија

Свет

Пијан Хрват со 3,20 промили алкохол возел цик- цак по автопат во Италија

Шеесет и тригодишен возач на камион од Хрватска возел со 3,20 промили алкохол во крвта во Италија, а сообраќајната полиција го следела неколку стотини километри за да го запре. Хрватот возел […]