Ознака: во недела

Македонија

Се е подготвено за изборите во недела

Државната изборна комисија утрово го презеде доверливиот материјал, гласачките ливчиња и друг материјал потребен за претстојните претседателски избори, како и за вонредните избори за градоначалник во општините Охрид, Дебар и […]

Живот

Во недела на „Школка“, голем хепенинг за подобар свет – „Правиме добри дела и растеме заедно“ (ВИДЕО)

На 14 април (недела) на Школка во Градскиот парк, со почеток во 10:30 часот ќе се случи најголемото и најблагородно дружење кај нас со цел ширење на добрина и хуманост. […]

Вести Македонија

Кој булевар ќе биде затворен во недела и зошто?

Продукцијата “Скопје филм студио“ ја известува јавноста дека во периодов се снима нов долгометражен игран филм со работен наслов “Хомо“ во режија на Игор Иванов. Филмот се снима на повеќе […]