Ознака: во октомври

Вести Македонија

Хан рече дека земјава е блиску за голем чекор во октомври

Утрово на заедничката прес-конференција во Клубот на пратеници во Скопје еврокомесарот Јоханес Хан и премиерот Зоран Заев ја повикаа Европската Унија да си го оддржи зборот и да ѝ даде […]