Ознака: во пораст

Вести Македонија

Денес променливо облачно, од утре температурите во пораст

Во Македонија времето денес ќе биде променливо облачно и посвежо со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од – 4 до 4 степени, а дневната ќе биде […]

Вести Македонија

Денес облачно и студено, од утре температурите во пораст

Во Македонија денес ќе дува повремено засилен северен ветер и ќе има зголемена облачност. Во северните делови на земјава ќе има појава на слаб локален дожд на пониските места, а […]

Вести Македонија

Од петок попладне нестабилно време со дожд и снег

Од петок попладне се очекува дестабилизација на времето. Во текот на викендот како и на почетокот на следната седмица максималните дневни температури на некои места ќе се искачат и над […]