Ознака: во Собранието

Вести Македонија

Претседателот на ЕП, Сасоли, ќе се обрати во Собранието

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, денеска ќе се обрати во Собранието на Република Северна Македонија, а претходно тој ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери, и со […]

Македонија

Денес инаугурација на Пендаровски во Собранието

Денес новоизбраниот претседател Стево Пендаровски ќе биде инаугуриран на седница во Собранието  со што и официјално ќе го започне неговиот петгодишен мандат. На седницата Пендаровски ќе даде свечена изјава пред народните […]

Македонија

За ДУИ е поприфатливо претседателот да се избира во Собранието

Во синоќешното интервју за ТВ “21“ лидерот на ДУИ, Али Ахмети рече дека за нив поприфатливо е претседателот на државата да се избира во Собранието. – „Нека се обидат да ја видат […]