Ознака: во сообраќајки

Вести Македонија

Едно загинато и едно потешко повредено лице во сообраќајки во изминатото деноноќие во Скопје

Еден возач на трактор загинал, еден возач на мотоцикл е тешко повреден, а девет лица се полесно повредени во шест од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие […]

Вести Македонија

Еден тешко и осум лица лесно повредени во сообраќајки во Скопје

Еден возач на мопед се здобил со тешки телесни повреди, а осум лица со лесни телесни повреди во седум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град […]