Ознака: во Србија

Економија Македонија

“Алкалоид“ АД Скопје со дополнително вложување во Србија

“Алкалоид“ АД Скопје континуирано вложува во освојување на поголемо пазарно учество на постојните и нови пазари во странство. За таа цел на 21 октомври изврши дополнително вложување во “Алкалоид“ ДОО […]

Балкан

Се сруши спортски авион во Србија, со предниот дел се забил два метра во земја

Мал спортски авион Zlin 526F, со кој управувал 47-годишниот пилот Владимир Булат, утрово во 08:30 часот падна во близина на аеродромот Ечка кај Зрењанин. Булат, кој е претседател на Аероклубот во […]

Балкан

Силно невреме во Србија

Синоќа Србија беше зафатена од силно невреме со дожд, град и грмотевици. Регистрирани се повеќе од 15.000 удари од гром и молњи. Во целата земја  ноќеска се испукани 829 ракети од осум […]

Балкан Вести

Силното невреме кое направи хаос во Србија за еден час доаѓа кон Македонија (ВИДЕО)

По налетот во Босна и Хрватска, невреме со град, обилни врнежи, ветер и грмотевици ја зафати и Србија. За помалку од еден час наврнале 30 литри дожд на метар квадратен, информира […]

Црна хроника

Страшната сообраќајка во Србија, загинаа татко и два сина (ВИДЕО)

Вознемирувачка снимка од тешката сообраќајна несреќа кај Рума во која настрадаа 37-годишниот Мирослав Ј. и двајцата негови синови, 19-годишниот Марко Ј. и 17-годишниот Мирко Ј. емитувала “Сремска“ ТВ. До кобната […]

Балкан Вести

Во Србија се воведува доживотна казна затвор

Професорот Станко Бејатовиќ, кој е и претседател на Српското здружение за кривичнопоправна теорија и пракса, и член на работната група за измени на Кривичниот закон за “Политика“ изјави дека Србија […]

Балкан Вести

Бразилско расипано месо се продава во Србија

Заради сомневање за препродажба на 31 тон расипано месо и месни преработки од Бразил српската полиција уапси седум луѓе, јави Танјуг. Лицата се осомничени за кривични дела здружување заради вршење кривично […]