Ознака: во Тетово

Македонија

Енормна загаденост во цела Македонија, најалармантно утрово во Тетово

Многу високи концентрации на канцерогените ПМ10 честички утрово се регистрирани во речиси сите места каде има мерни станици. Сепак, најалармантно е во Тетово. Градот денес е лидер по загаденост на воздухот во […]

Црна хроника

Во сообраќајка во Тетово загина осумнаесетгодишно момче

Во сообраќајна несреќа што се случила во неделата околу 22 часот и 30 минути на крстосницата на улиците “160“ и “161“ во близина на тетовската касарна загина осумнаесет годишно момче […]

Македонија

Кој се вработува во Клиничката болница во Тетово?

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари тврди дека во болницата во Тетово се вработуваат специјализанти според привилегии, а не според знаењето и стручноста. При приемот на лекари во Клиничката болница […]