Ознака: во успехот и напредокот

Македонија

Османи го испрати Бејли: Оставивте неизбришлива трага во успехот и напредокот на земјава и регионот

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денес оствари средба со амбасадорот на САД, Џес Бејли, по повод завршувањето на неговиот мандат. -САД не се само стратегиски […]