Ознака: во училиште

Здравје

Ако вашето дете има астма и мора да оди на училиште со маска, тогаш оваа ќе биде најпријатна за него

По најавеното неофицијално враќање на училиште од септември и обврската да носат маски за оние деца кои ќе треба наставата да ја следат од училница, се смета дека ќе биде […]

Здравје

2 важни совети за сите родители чии деца ќе треба да одат на училиште секој ден

Епидемиологот д-р Предраг Кон откри на денешната прес-конференција дека ќе се одржи состанок со Кризниот штаб во вторник во 9 часот наутро во врска со конечните решенија поврзани со новата […]

Македонија

Во Велес 14-годишен ученик паднал од прозор во училиште

Во основното училиште „Панко Брашнар“ вчера утро, пред почетокот на наставата, ученик од деветто одделение паднал од прозор на висина од пет метри на бетон и се здобил со тешки […]

Македонија

Без уреден вакцинален статус да нема упис во училиште

Ако до 31 август родителите не достават потврда дека детето ги има примено сите вакцини нема да биде запишано во училиште. Вакво потсетување до родителите испраќаат основните училишта на десетина […]

Вести Свет

Ученик со нож повредил еден наставник и тројца вработени во училиште во Осло

Како што соопшти норвешката полиција, утрово ученик во основно училиште во кое учат деца на возраст од 6 до 13 години, во главниот град на Норвешка повредил еден наставник и […]