Ознака: Во центар

Издвојуваме

Најава за гостување на Филип Петровски кај Васко Ефтов во емисијата ВО ЦЕНТАР

Најава за гостување на Филип Петровски кај Васко Ефтов во емисијата ВО ЦЕНТАР Утре (недела), 21 јуни во 22:00 Филип Петровски гостува кај Васко Ефтов. Според исечокот од најавата кој […]

Вести Македонија

И утрово Центар високозагаден

И утринава официјалните податоци на Министерството за животна средина, повторно покажуваат загаденост во Центар, три пати над дозволената. Кај Ректорат се измерени 102 ПМ10, во Бутел 100,  во Миладиновци 148 […]

Вести

Нова епизода од укинатата емисија на Васко Ефтов со наслов НОВА ВЛАДА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО!

Последната  епизота од емеисијата „Во  центар“, на Васко Ефтов не беше емитувана на телевизијата  „канал 5“, па гледачите можеа да ја проследат  само на интернет.Новинарот Васко Ефтов во емисијата „Во […]

Вести

„Во Центар“: Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација помеѓу македонската влада со Вашингтон

Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација  помеѓу македонската влада со администрацијата во Вашингтон, предизвикување на економски и социјални потреси во државата и саботажа на македонските безбедносни […]

Вести

„Во Центар“: Целта на прислушувањето е промена на името

Агентот Силвер има добиено на задача од структурите на МИ6 да ја прислушкува работата и структурата на СДСМ бидејќи таму треба да биде реализирана операција на менување на раководството. Тоа […]

Вести

Видео: Верушевски лично му ги пуштал снимките на Заев за да не се збуни и самиот да се сними

Како што Асанж ги добива материјалите, на истиот начин се одвива преносот на податоците од прислушувањето и во Македонија, вели аналитичарот Александар Митовски од Центарот за истражување и анализа ЦИА […]

Вести

Васко Ефтов „Во Центар“ открива: Хулиганите кои насилно протестираат платени и со германски пари

Во последната емисија ,,Во Центар” на Канал 5, на новинарот и политички аналитичар Васко Ефтов гостин беше Здравко Савески, еден од основачите на движењата ,,Солидарност” и ,,Ленка” кои заедно со […]