Ознака: во Шутка

Вести Македонија

Катица Јанева денеска најверојатно се враќа во Шутка

Обвинетата екс шефица на СЈО, Катица Јанева, е во постабилна состојба и денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор. Јанева веќе петти ден е на болничко лекување во приватната клиника […]

Македонија

Боки 13 останува во “Шутка“, притворот му е продолжен за 30 дена

Бојан Јовановски и понатаму останува во притвор, откако вчера Кривичниот совет му ја продолжил мерката за уште 30 дена, неофицијално дознава “Фокус“. Јовановски веќе два месеци е во притвор во […]

Црна хроника

Во Шутка синоќа убиена жена

Жителка на скопската населба Шуто Оризари синоќа била убиена, објави 24 Инфо. Според извори од истрагата, убиството се случило вечерта околу 22:30 часот. Триесет и едногодишната жена настрадала во тепачка меѓу […]