Ознака: врата

Занимливости

Холанѓаните секогаш ја отвораат вратата со десната рака кога излегуваат од автомобилот- причината ќе ве натера на истата навика

Кога излегуваат од автомобилот, Холанѓаните не ја отвораат вратата со лева рака, туку со десната. Оваа едноставна промена на навиките која повеќето други возачи ја имаат кога излегуваат од автомобилот […]

Живот

Сите стават кеси со вода и пари над вратата: Зошто?

Го пронајдовме наједноставниот рецепт кој успешно ќе ги истерува инсектите надвор од куќата. Иако летото се уште не е започнато, штом температурата почнува да расте, почнуваат да се појавуваат во […]

Автомобилизам

ВИДЕО: Трик со кој вратата на автомобилот НИКОГАШ нема да ви замрзне

Една од најголемите зимски маки за возачите е замрзната врата на автомобилот.Со помош на овој генијален трик, никогаш повеќе нема да го имате тој проблем. Сѐ што ви е потребно […]

Видео

Залепи магнети под кујнските елементи: Кога ќе го видат ова домаќинките, ќе се воодушеват

Дури и  ако со векови  го користиме магнетот и знаееме се за него,ретко го користиме во домаќинството. Во  ова видео ќе видите  5 генијални начини  како  да ги искористите малките магнети  […]

Видео

Видео: Се преселил во нов стан, а таму нашол врата на подот – Тоа што било внатре го оставило без зборови

Откако почнал да се прилагодува на ново место за живеење, тој таму пронашол прикриена врата на подот, а кога ја отворил останал без зборови.Момче од Англија се преселило во својот […]