Ознака: временска прогноза температури

Вести

Дури и метеоролозите се чудат: Еве какво време нѐ очекува во наредните 12 месеци!

Во последната долгорочна прогноза, беше објавено дека жителите во јужниот дел на Европа би можеле да уживаат во топла и претежно сува есен, со оглед на развојот на антициклон преку […]