Ознака: временска прогноза

Живот

Каква зима нѐ чека оваа година

Сончево и натпросечно топло време со студени утра најавуваат метеоролозите речи си до крајот на октомври. Според долгорочните прогнози, температури над 20 степени ќе имаме се до средината на идната […]

Вести

Детална временска прогноза за цела недела – Подгответе се за среда

Времето во среда ќе биде сончево со мала облачност и слаб североисточен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 28-от степен. Во четврток времето ќе биде сончево со мала […]

Вести

Сончево и топло, до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекува брзината […]

Вести

Сончево со мала локална облачност и температура до 26 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до девет степени, а дневната […]

Вести

Октомври ќе биде екстремно топол

Ако се остварат долгорочните прогнози на метеоролозите, просечната температура до крајот на 2018 година, како и средната температура за целата година ќе биде највисока во историјата Натпросечно топло според метеоролозите […]