Ознака: временска прогноза

Вести

ВОЗАЧИ ВНИМАТЕЛНО: Снегот повторно ги изненади надлежните – Стража и патиштата покриени со снег

Поради интензивни врнежи од снег oд 14.30 часот се воведе забрана за сообраќај на тешки товарни возила. Oваа забрана се однесува на патниот правец Кичево – Охрид преку планинскиот превој […]

Вести

Променливо време, на планините снег – Викендов нов влажен бран со пороен дожд и снег

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во планинските подрачја повремено ќе провејува снег. Ќе дува слаб до умерен ветер, во западните делови од западен, а […]

Вести

Променливо време со слаб дожд и снег, нов влажен бран од сабота

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, студено и ветровито, претежно на планините со услови за провејување на слаб снег, на југозападот понекаде со слаб дожд. Попладне ќе биде посончево. […]

Вести

Силен ветер, поројни врнежи дожд, појава на снег – Следува голем пад на температурите

Под влијание на влажен бран денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат поројни, на места со ретки грмежи, а пообилни ќе бидат во северозападните и […]