Ознака: времеснак прогноза

Вести

Сончево време со температури до 31 степен, попладне очекувајте дожд

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, информираат од УХМР. Утринската температура […]