Ознака: врски

Живот

Многу парови најчесто раскинуваат на ОВОЈ датум. Психолозите даваат објаснување зошто е тоа така!

Зимата е едно од најромантичните годишни времиња. Тоа е време кога се добиваат подароци, кога се празнува. Сепак, истражувањата откриваат дека не е сѐ толку убаво во љубовниот живот во […]

Љубов и секс

4 знаци кои откриваат дека на вашата љубовна врска или бракот им дошол крајот

Секоја брачна врска е приказна сама за себе, но има некои универзални ситуации кои сигнализираат проблеми и раздор. Дали врската е конечно завршена или треба да се даде втора шанса […]

Живот

5 нешта што сите љубовни парови треба да ги направат во првата година од врската

Повеќето психолози исто така ќе ви кажат и дека ако не сте премногу млади, не морате да поминувате со некого повеќе од неколку месеци за да добиете слика за каков […]

Љубов и секс

Како изгледаат врските и љубовните состаноци ширум светот?

„Врските во Кина се многу стресни за жените“, вели Хајди. Но, зошто е тоа така? Погледнете го ова одлично видео и слушнете како неколку луѓе објаснуваат за правилата за состанување […]

Живот

Лични навики од кои никако не смеете да се откажете кога сте во врска

Без оглед на тоа што сте во врска, постојат навики од кои никогаш не би требало да се откажете, независно од вашиот љубовен статус. Искрената и цврста врска, вклучува целосна […]