Ознака: врски

Љубов и секс

Вистини со кои ќе се соочите доколку сте вљубени во „мамино синче“

Неговиот однос со мајка му кажува многу и за иднината на вашата врска.Во еден разговор помеѓу 5 пријателки на оваа тема, едната направила еден вид мини истражување. Жените биле на […]

Љубов и секс

Ова се женските особини поради кои мажите ја прекинуваат врската..

После раскинувањето жените често се прашуваат каде погрешиле. До тогаш на тоа и на слични прашања одговарале стручњаци, но конечно проговореа и мажите. Истражувачи од Универзитетот во Брисбејн разговарале со […]

Занимливости

Венчавањето со човекот кој никогаш не го видела и се претворило во ноќна мора…

Пред година дена Евангелина Тса продала се што поседувала и од родниот Хертфордширеј отпатувала за Онтарио,Канада како би се омажила за својата голема љубов која всушност никогаш не го запознала. […]

Вести

Колкава е шансата да го најдете мажот од соништата?

Звучи чудно, но математиката е навистина корисна алатка што може да ја разоткрие мистериозната љубов. Според научниците, за да го најдете совршениот партнер не треба да имате среќа, туку да ги знаете […]

Љубов и секс

ВЕРУВАЛЕ ИЛИ НЕ, комплицираните жени се неодолови на припадниците на машкиот пол! ЕВЕ ЗОШТО

Скоро секогаш е послатко и напнато она што е комплицирано,а мажот кој ќе одлучи да се посвети на таква жена отвора простор за искрена љубов и и докажува дека е […]

Љубов и секс

Заради ова мажите бираат помлади жени , а жените постари мажи

  Дали попрво би избрале помлад или постар патнер?  Резултатите од одредени истражувања зборуваат за тоа дека мажите своите патнерки ги бираат врз основа на изглед , а на жените […]