Ознака: врски

Љубов и секс

Зошто мажите престануваат да сакаат ?

Во обид да изгледаат што поубаво и да остават подобар впечаток, жените често прават кардинални грешки со кои го губат вниманието кај мажите. Вкусовите се различни, но околу следните работи […]

Љубов и секс

Зошто луѓето изневеруваат иако се во среќна врска? – Број 4 е поразителна причина!

Зошто луѓето изневеруваат? Постојат многу одговори, но доста е покомплицирано кога врската во која прељубниците се одлучуваат на овој чекор е среќна.Терапевтот за парови Естер Перел, открила пет причини поради […]

Љубов и секс

Не е неверството: Оваа работа ги уништува врските и бракот, а сите ја прават!

Внимавајте.Она што најмногу ги разорува врските и браковите не се ни караниците, ниту некомпатибилноста, туку нешто што навидум е безопасно, а делува полека и сигурно. Се работи за гледањето телевизија. […]

Љубов и секс

Знаци дека на врската и е дојден крајот!

Без емотивна компатибилност нема квалитетна врска, а овие знаци покажуваат дека врската ви е при крај.1-Караници: Различните пристапи на решавањето на караниците, каде ниту една страна нема да ја послуша […]

Хороскоп

СО НИВ НЕ ПЛАНИРАЈТЕ БРАК: 3 хороскопски знаци кои се супер за забава но НЕ и за нешто повеќе!

Дознајте зошто овие три знаци според хороскопот, се лоши за брак и размислете добро дали со некој од нив планирате иднина.Ова се трите знаци кои не се добри за брак: […]

Љубов и секс

Ова се најголемите непријатели на врската и на бракот!

Истражувањата покажаа дека парите и сексот се најчести причинители на разводите, но терапевтите и другите психолошки експерти веруваат дека ваквата статистика не ја дава целосната и реална слика. Имено, тие […]

Љубов и секс

Експертите одговорија: Еве колку често е нормално да имаме секс!

Кога се мисли на односите во една врска, сексот и улогата која тој игра, неизбежно се доаѓаѓа  до прашањето: „Дали често имам секс?“За да дадеме појасен одговор на прашањето „колку […]

Љубов и секс

Дали страдате од Фејсбук љубомора и колку опасна е таа?

Пред неколку години зарем ќе помислевте дека е можно човек да љубомори поради појавата на нови технологии? Се сомневаме.Но, факт е дека во денешно време доста парови се љубоморни поради […]