Ознака: врховен командант

Свет

Заклетва положи новиот врховен командант на НАТО за Европа

За врховен командант на сојузничките сили на НАТО во Европа е назначен американскиот генерал Тод Д. Волтерс. На денешната церемонија во воениот штаб на НАТО во Монс, Белгија Волтерс положи заклетва […]

Балкан Вести

Вучиќ ја укина состојбата на највисока борбена готовност

Александар Вучиќ, претседател на Србија одлучи да ја укине состојбата на највисока борбена готовност на армијата во јужниот дел на Србија. Како што стои во соопштението на српското Министерство за […]