Ознака: Врховен суд

Вести

Вангеловски: СЈО одбива да постапува по барање на Врховен суд

Претседателот на Врховниот суд на Република Македонија Јово Вангеловски во денешното соопштение до медиумите наведува дека Специјалното јавно обвинителство одбива да постапува по нивното барање, со што влијае на пролонгирање на итна […]

Вести

Продолжува судењето за „Диво Насеље“

Денеска во 10 часот, во големата сала на Врховниот Суд на Република Македонија продолжува судењето за настаните во кумановската населба „Диво Насеље“.По подолго време, судењето денеска повторно е отворено за […]