Ознака: втора пратка

Вести

Србија ќе ни ја достави втората пратка донација вакцини на „Фајзер“

Министерот за здравство Венко Филипче ќе биде домаќин на министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, на граничниот премин Табановци, со цел да ја преземе втората донација од 8000 дози […]

Вести

Утре пристигнува втората пратка на вакцини од Србија, Филипче ќе ги чека на граница

Филипче утре на граничниот премин Табановце ќе ја прими втората пратка на вакцини од Србија Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утре (среда, 24.02.2021 година) на граничниот премин Табановце ќе […]

Вести

Следната недела во Македонија ќе пристигне втората пратка на вакцини од Србија

Следната недела се очекува да пристигне втората пратка на вакцини кои ни ги донира Србија. Оваа информација вечерва ја потврди министерот за здравство, Венко Филипче во гостувањето на Сител. – […]