Ознака: вухан

Вести

Експертите со нови информации од пазарот во Вухан: Познато кои други животни се одговорни за пандемијата на коронавирусот?

Експертите од СЗО кои што го истражуваат потеклото на пандемијата на коронавирусот изнесоа нова теорија која што е многу веројатна. Според нив јазовците и зајаците би можеле да имаат важна […]

Вести

Во Вухан слета првиот меѓународен авион од јануари

Во кинескиот град Вухан, местото каде првпат се појави коронавирусот во декември 2019 година, слета првиот авион на меѓународен лет од јануари, кога аеродромот беше затворен. Станува збор за јужнокорејската […]

Вести

Животот во Вухан се врати во нормала, градот е безбеден

Ситуацијата во кинескиот град Вухан се врати во нормала, соопштија властите. Економијата, училиштата и туристичките атракции се отворени и работат на вообичаен начин, а властите тврдат дека градот е безбеден […]

Вести

Во Вухан се отворија училиштата и градинките , нема нови заразени

Учениците денеска се вратија во училиштата во Вухан, градот каде што за прв пат избувна епидемијата на коронавирус. Вухан сега, за прв пат по седум месеци, ги отвори сите училишта […]

Вести

Беше прво жариште на корона, а сега се лудува без дистанца – Што се случува во Вухан?

Вухан беше првиот епицентар на корона вирусот откаде првично потекна непријателот на 2020-та, а сега се однесуваат како никогаш да немало корона и лудуваат во базен во бесконечна турканица без […]

Вести

Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена

Таа е на мета дека е нултиот пациент од Вухан, според теорија на заговор која е мошне раширена. Мајте Бенаси е мета на теоретичарите на заговор неколку месеци наназад откако […]

Вести

Коронавирусот се задржува во воздухот во преполни простории и простории на кои им недостасува вентилација, откриваат истражувачите!

Коронавирусот се задржува во воздухот во преполни простории и простории на кои им недостасува вентилација, откриваат истражувачите! Смртоносниот вирус кој брзо го зафати светот може да заостане во воздухот на […]