Ознака: вухан

Инстаграм Сцена

Бонд девојката Олга Кириленко е позитивна на КОРОНА ВИРУСОТ

Олга Кириленко е во самоизолација откако доби позитивни резултати за СОВИД-19 или КОРОНА ВИРУС. Украинската актерка и манекенка во неделата на Инстаграм ПОСТИРАШЕ за да им ги открие вестите на […]

Вести

Затворен е мостот што ги сврзува Венецуела и Колумбија поради КОРОНА ВИРУСОТ (фото)

Луѓе кои носат маски за лице се гледаат во близина на границата со Венецуела – Колумбија, откако колумбиската влада одлучи да го затвори Меѓународниот мост Симон Боливар како превентивна мерка, […]

Вести Видео

Месец на пеколот – документарец за карантинот во Вухан

Месец на пеколот – документарец за карантинот во Вухан. Предлагаме да го погледнете ова за да стекнете поблизок увид во сериозноста на ситуацијата. МЕРКИ (14.3.2020) Прочитајте на оваа тема и […]

Видео Занимливости

Заразени со љубов: Двајца млади Руси се запознаа и се засакаа при евакуацијата од Вухан

Се запознаа и се вљубија чекајќи да се качат во авионот. Вистинска љубов изби меѓу Ина Савинцева од Кировскиот регион и Даниил Парфенович од Краснојарск во текот на евакуацијата на […]