Ознака: вчера во Скопје

Македонија

Вчера во Скопје седум сообраќајки, тешко повреден патник во автобус

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со […]

Живот

Во сообраќајка која се случила вчера во Скопје, тешко повреден велосипедист

Велосипедист се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно 13 сообраќајки кои се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во осум сообраќајки со полесни повреди се […]

Македонија

Вчера во Скопје загина пешак, а во девет сообраќајки двајца се повредени

Во една сообраќајна незгода загина еден пешак, а во две од вкупно девет сообраќајки две лица се здобиле со лесни телесни повреди. Во шест сообраќајни незгоди е причинета материјална штета. […]