Ознака: вчера

Вести Македонија

Вчера полицијата казни 19 пијани возачи и 34 за пречекорена брзина

Поради пречекорена брзина на движење со моторно возило, полицијата санкционирала 34 возачи на подрачјето на Скопје во акциската контрола спроведена од Одделението за безбедност на сообраќајот при СВР вчера од […]

Балкан

Земјотрес од 4,7 степени по Рихтер вчера ја стресе БиХ

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала вчера е регистриран на територијата на Босна и Херцеговина. Епицентарот на земјотресот бил на шест километри северно од градот Мрамор и […]

Македонија

Вчера во Тетово запленети 20 килограми марихуана

Од Министерството за внатрешни работи потврдија дека вчера во Тетово биле запленети 20 килограми марихуана. “Вчера околу 17.00 часот на улица “Илинденска“ во Тетово полициски службеници на Секторот за внатрешни […]

Балкан

Страшно невреме вчера направи пустош во Црна Гора (ВИДЕО)

Вчера попладне Црна Гора ја зафати страшно невреме, во кое луѓе едвај спасуваа жива глава на поројниот дожд, ветерот, грмотевиците и во силните бранови. Невремето создаде многу проблеми и во сообраќајот. Повеќе […]

Црна хроника

Трагедија во Скопје: Почина девојчето што вчера падна во базен

Петгодишно девојче кое вчера паднало во базен во скопски ресторан починало утринава, информира МВР. Вчера во 21:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во […]

Живот

Вчера страшна несреќа во Кумановско

Вчера во 17:30 часот на магистралниот пат Куманово-Граничен премин Пелинце, на место викано “Бели Грамаде“, патничко возило “Сеат Ибица“ со бугарски национални ознаки, управувано од 42-годишниот И.Д. од Куманово, излетало […]

Македонија

Вчера на Табановце тројца приведени

На 08.03.2019 година во 13:30 часот на Граничниот премин Табановце од страна на полициски службеници бил приведен И.Г.(52) од Р.Албанија поради основано сомнение дека патната исправа била намерно оштетена (избришан […]