Ознака: вчера

Сцена

Во “Андерлехт“ сите вчудоневидени, менаџерот со свој коментар

Отакако заради болест ги пропушти подготовките во Шпанија Огњен Врањеш вчера се појави во тренинг центарот на белгискиот клуб. Тренираше со своите соиграчи, како ништо да не се случило. Никој […]

Црна хроника

Почина Милан Панчевски

Вчера во 84-тата година од животот почина Милан Панчевски, долгогодишен општествено-политички работник во Социјалистичка Република Македонија и поранешната југословенска федерација. Во својот работен век Панчевски извршуваше повеќе одговорни високи државни […]

Балкан Вести

Во Белград вчера се одржа четврти опозициски протест против насилството

Протестите започнаа минатиот месец, откако група насилници го нападнаа и го тепаа опозицискиот политичар Борко Стефановиќ. Протестот кој вчера се одржа во српската престолнина и на кој илјадници граѓани протестираа против […]

Црна хроника

Актерот Мите Грозданов замина во легендите

Бардот на македонското глумиште, познатиот актер Мите Грозданов почина вчера на 75-годишна возраст. Најголемиот дел од својата кариера го помина во Драмскиот театар Скопје, каде работеше од 1967. до пензионирањето […]

Вести Македонија

Ќе има поголеми плати по 30-ти септември, Струмица е во Европа

Премиерот Заев се обрати пред струмичани на струмички дијалект и порача дека македонскиот јазик кој е богат со дијалекти ќе биде признаен во целиот свет и со членството на земјата […]