Ознака: Гази Баба

Вести

Чаир, Аеродром и Гази Баба со најмногу заразени од коронавирус, еве каква е состојбата низ цело Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје): • Чаир – 150 • Аеродром – 132 • […]

Црна хроника

Полицаец во Гази Баба си го чистел пиштолот, па си пукал во рака

На 08.02.2020 во 06:15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се […]

Македонија

Градоначалникот на Гази Баба кон активистка: Затворете ја веќе устата!

„Затворете ја веќе устата”, со овие зборови градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски и се обратил на претставничката на граѓанската О2 иницијатива додека траела дебатата во општината во која […]

Издвојуваме

Доделени стипендиите за најталентирани ученици и спортисти

Градоначалникот Борис Георгиевски, додели 20 стипендии за талентирани спортисти и ученици од основните училишта од општина Гази Баба, за учебната 2017/2018 година. – Драги ученици, ваша работа е да учите, […]

Издвојуваме

Со блокадата на буџетот од страна на ВМРО-ДПМНЕ директно се наштетува на граѓаните во општина Гази Баба

Прес Конференција Борис Георгиевски, градоначалник на општина Гази Баба Почитувани граѓани Денеска сакам да ве информирам дека советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на крајно безобразен начин сака да ја блокира работата […]