Ознака: ГАК

Вести

ГАК со детали за починатата родилка и нејзиното бебе

Родилка и нејзиното бебе вчера попладне починаа на Клиниката за гинекологија. Четириесет годишната трудница К.Ј. од населбата Шуто Оризари, Скопје била примена во приемната амбуланта на ЈЗУ У ГАК-Скопје на […]

Вести

Инфективна клиника и ГАК добија тестови за брза дијагностика на Ковид-19

Министерството за здравство информира дека тестови за брза дијагностика на присуство на вирусот Sars-Cov-2 се распределени и почнуваат да се користат во лабораторијата на Институтот за јавно здравје, на Клиниката […]

Вести

Лекарка дошла да се породи на ГАК без да пријави дека свекорот има коронавирус!

Докторка дошла на државната Гинеколошко акушерска клиника (ГАК) во деветти месец од бременоста, без да им каже на колегите и на жените со кои лежела заедно в болничка соба, дека […]

Вести

Непознати таблети ставени во сендвич на родилка на ГАК

Медицинска сестра од Клиника за гинекологија и акушерство вчера вечерта пријавила дека на Клиниката, каде била примена родилка со породилни болки, дошле три машки лица.Лицата биле познаници на родилката кои […]

Вести

Лекарската комора остро реагира на неоснованите обвинувања против ГАК и докторите

Лекарската комора на Македонија најостро реагира на партиските прес конференции, изјави и наводни аргументи со кои се урива довербата на граѓаните во докторите и институциите на здравствениот систем, најчесто на […]