Ознака: галатасарај

Меѓународен фудбал

(Видео) Фелипе Мело одбрани пенал во последната минута!

Во натпревар од 13-тото коло од турската фудбалска лига, Галатасарај победи на гости кај последнопласираниот Елазигспор со 0:1, па се задржа на првото место на табелата.  За освојувањето на инаку […]

Меѓународен фудбал

Фановите на Галатасарај со пречек за Манчестер Јунајтед: „ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ПЕКОЛОТ“ (ВИДЕО)

Навивачите на екипата на турски Галатасарај им приредија дочек на фудбалерите на Манчестер Јунајтед, со што им покажаа и докажаа дека на натпреварот во Лигата на Шампионите ги чека вистинска […]