Ознака: Галијани

Меѓународен фудбал

Фламенго го откажа трансферот на Робињо

Челниците на екипата на Фламенго се откажаа во намерата да го ангажираат Робињо откако пропадна договорот околу финансиските детали за трансферот. Иако во текот на вчерашниот ден италијанските медиуми пренесоа […]

Меѓународен фудбал

Галијани: Робињо и Пато си заминуваат…

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани призна дека понудите за Пато и Робињо пристигнале и дека Бразилците во јануарскиот преоден трансфер-период најверојатно ќе го напуштат клубот. Конечно стигна потврда од екипата […]

Меѓународен фудбал

Пато и Робињо не си одат од Милан

Од екипата на Милан ги демантираат сите шпекулации дека бразилскиот напаѓачки тандем Пато-Робињо ќе го напуштат клубот. Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани истакна дека Милан нема намера да го продадат […]

Меѓународен фудбал

Галијани: Прво ќе се ослободиме од некои играчи, потоа ќе се „засилиме“

Потпретседателот на екипата на Милан, Адриано Галијани, изјави дека во наредниот период Милан ќе се обиде да го намали бројот на играчи во нивните редови а дури потоа ќе се […]