Ознака: гаранција

Вести Македонија

Референдумот-историски чекор кон иднината, тврди Робертсон

Кога бев генерален секретар на НАТО бев приморан да ја нарекувам земјата ФИРОМ и тоа беше погрешно. А, тоа може да се смени засекогаш на 30 септември. На синоќешната трибина […]