Ознака: гвардиола трансфер

Меѓународен фудбал

„Ел Контитентал“: Гвардиола ангажирал детективи за да ги следи приватно фудбалерите на Барса

Пеп Гвардиола е опседнат со приватниот живот на фудбалерите на Барселона, и како што пренесува „Ел Контитентал“, ангажирал и детективи за да има преглед на сите настани, прва мета во […]

Меѓународен фудбал

Гвардиола размислува, му нудат 22 милиони евра по сезона

Половина од фудбалската сезона во Европа измина, а толку помина од заминувањето на Пеп Гвардиола од фудбалот, односно, од моментот кога го напушти тренерското место во Барселона. Многу клубови во […]