Ознака: германец

Занимливости

На жештиниве некој се разладува во море, некој во багер “базен“ (ВИДЕО)

“Утро во Германија. Седам во базен и уживам во животот.”, напиша Германец на видеото на Фејсбук страницата за екстремна температура во Европа и за еден ден е видено 160 илјади […]

Занимливости

Германец појде на одмор во Хрватска со трактор

Ернст Ебелин (63), од околината на германскиот град Хановер тргнал на одмор на хрватското приморје со својот трактор, јавуваат локалните медиуми.За да го помине растојанието од 1.700 километри, Германецот патувал […]

Економија

Секој четврти Германец би поддржал партија која е за излез од еврозоната

Секој четврти Германец е подготвен да гласа на сојузните избори во септември за партија која се залага за напуштање на еврозоната, покажа испитувањето на јавното мислење објавено во понеделник.Водечките германски […]