Ознака: гинекологија

Вести

На скопска Гинекологија извадена циста тешка 90 килограми од 45-годишна жена

90 килограми циста е извадена од стомакот на 45 годишна жена на Клиниката за гинекологија и акушерство. Жената дошла во тешка здравствена состојба. Според ковид протоколите жената била тестирана за […]

Црна хроника

Вработени на гинекологија доживеале шок, сопруг на пациентка од тетовско им вперил пиштол

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Ш.(25) од с.Боговиње, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница’’. На 4-ти февруари […]

Живот

Персоналот открива 7 несекојдневни случки во една клиника за гинекологија – нема да ви се верува…

Гинеколошкиот преглед е непријатен, но е и повеќе од потребен за нашето интимно здравје. Но, понекогаш има невообичаени реакции од пациентите. Дознајте некои од нив во продолжение. Персоналот открива 7 […]

Вести

Почина уште едно бебе на Гинекологија

Новороденче пред два дена починало на скопска Гинекологија, пренесува телевизија 24Вести.Од Гинекологија велат дека се работи за предвремено родено бебе кое било со тешки респираторни проблеми. -Мајката на бебето имала […]

Вести

Уште 4 бебиња починаа на скопска гинекологија во еден ден!

Четири новороденчиња починале во еден ден на скопска гинекологија. Сите биле предвремено родени и сместени во инкубатори на одделот за интензивна нега.Скандалозно во овој случај е што дежурниот педијатар не […]

Вести

Жена од скопско не стигнала до Гинекологија – се породила сама

Родилка од скопско Коњаре утринава немала време да стигне до Клиниката за Гинекологија. Третото дете го родила дома. Екипата на Брза помош која била повикана од сопругот стигнала на време. […]

Вести

Нападната болничарка пред Гинекологија

Кочанската полиција поднесе кривична пријава против В.К. (25) од Кочани поради насилство.Нападот се случил на 19 март годинава, кога на скалите пред Одделението за гинекологија во Општа Болница Кочани, пријавениот […]

Вести

Скопјанка се породи во автомобил пред гинекологија

Помлада скопјанка се породи завчера околу пладне во автомобил и на само неколку метри од влезот на Kлиниката за гинекологија и акушерство во Скопје. Трудницата успеала да стаса до пред […]