Ознака: гинеколог

Живот Љубов и секс

Она што се плашите да го прашате својот гинеколог!

Ова се само неколку одговори на прашањата поврзани за сексуалниот живот и здравјето на половите органи, а кои вашиот гинеколог најверојатно никогаш не ви ги кажал. Контрацептивните пилули ја намалуваат […]

Занимливости

Ксенија од Русија, гинеколог и мајка на четири деца, избрана за најубава жена во светот

Ксенија Вербицкаја од Санкт Петербург победи на натпреварот во убавина Mrs Universal Classic што се одржа во Бугарија. Натпреварот во убавина Mrs Universal Classic се одржа во Софија (Бугарија) и […]

Живот Љубов и секс

Нередовен месечен циклус? Зошто не добивам?

Секоја жена во некој период од нејзиниот живот може да има месечен циклус кој ќе предизвика низа прашања: Дали мојот месечен циклус е преобилен? Зошто не добивам? Зошто овој месец […]