Ознака: гинисова книга на рекорди

Занимливости

Има 120 години, живее без секс и повитален е од просечен дечко!

Индиски монах има 120 години и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарото живо суштество на Земјата. Тврди дека својата долговечност ја должи на јогата и апстиненцијата […]

Занимливости

РУШИ РЕКОРДИ: Таа е бремена веќе цели 17 месеци!

Жителка на кинеската провинција Хунан постави светски рекорд во времетраење на бременоста – веќе 17 месеци.Ван Ши забременила во февруари минатата година и требало да го роди бебето на 15 […]

Занимливости

Дина Манфредини (115) сега е најстарата жена на светот!

Жена од Ајова која има 115 години сега е најстарата личност на светот!  Гинисовата Книга на Рекорди објави на својот веб-сајт дека Дина Манфредини ја наследила титулата, откако Беси Купер […]

Занимливости

(Видео) Кралот на долниот веш – облекол 302 пара гаќи одеднаш

Симпатичниот 53-годишен Британец, Гери Крег, соборил Гинисов рекорд така што облекол 302 пара гаќи – одеднаш.  Овој човек со необично хоби го држел истиот рекорд и претходно, само што тогаш […]