Ознака: гинисов рекорд

Живот

ФОТО: Тинејџер наполни цел стадион со 10 500 играчки-мечиња

14-годишниот Аидан Џексон од Англија успеа од тажен момент да напрви нешто што ќе им даде сила и волја за живот на неговите сограѓани.Во февруари, 2014 година, неговата другарка Оливија […]

Занимливости

(Видео) Кралот на долниот веш – облекол 302 пара гаќи одеднаш

Симпатичниот 53-годишен Британец, Гери Крег, соборил Гинисов рекорд така што облекол 302 пара гаќи – одеднаш.  Овој човек со необично хоби го држел истиот рекорд и претходно, само што тогаш […]