Ознака: Гино Стрезовски

Ракомет

Пораз и од Данска

Македонската женска ракометна репрезентација го загуби и третиот меч на Европското Првенство во Србија, овој пат забележавме пораз со резултат 37-30 од селекцијата на Данска. Во првото полувреме резултатот гласеше […]

Ракомет

Фото: Стрезовски ги собра ракометарките

Селекторот на македонската сениорска женска ракометна репрезентација Гино Стрезовски ги собра ракометарките кои се најдоа во неговиот список за претстојното Европско Првенство што ќе се одржи наредниот месец во Србија. […]